joomla visitors

Hva sier gjestene?
"Hei, og takk for sist! Det var en veldig fornøyd gjeng som dro fra Stugudal i går. Vi kunne nok ha tenkt oss å forlenget oppholdet, men det får bli en annen gang." Anita Røset, Stjørdal Kommune
Se video
Få nyhetsbrev
Skoler/idrettslag
Junior
Bedrifter/grupper
Ridning
Sykling
Fisking

Obs! Du må registrere deg eller logge inn før du kan abonnere på nyhetsbrev.


Ingen konto? Registrer deg her
Besøkende
Vi har 244 gjester her nå

Bli med på pinsetreff 10 - 12 juni


Nå kan du tilbringe pinsen sammen med to- og firbente på Patrusli Gaard. Her blir det pinsefeiring med bål og grilling, samt mye ridning på våre rolige og trygge islandshester. Ønsker du en hest for viderekomne, har vi også det.

For de som ønsker velvære er det muligheter for såvel massasjebad som aromaterapi og annen massasje (bestilles separat).


Siri er helgens rideinstruktør, og startet sin instruktørutdannelse for 30 år siden. Hun kan undervise i det meste, fra elementær dressurridning til videregående gangartsridning på islandshest, og legger opp undervisningen ut fra den enkeltes ferdighetsnivå og ønsker.

Mellom og etter rideøktene er det muligheter for spa og velværemassasje.

Dette er ei fin tid i fjellet, hvor våren er i full anmarsj. Opplev dette sammen med oss, og la det bli en spennende og lærerik helg! Er du heldig, får du bristeferdig eller nyutsprungen bjørk, vårblomster, fuglesang og orrfugllek med på kjøpet

Programmet vil se omtrent slik ut:

Fredag
Ankomst og innkvartering i hytter og rom.  Kveldsmat når alle har kommet i orden. Evt. teori.
  
Lørdag
Vi starter dagen med stalltjeneste. Deretter blir det frokost i spise-
salen, og smøring av nistepakke. Så saler vi opp hestene og rir en økt på bane. Etter lunchen rir vi til skogs (og kanskje til fjells) på tur.  Vel nede på gården igjen, samles vi  etter hvert for grilling av dagens middag og bålkos utover kvleden. Hvis været er godt, skjer dette på stranda, er det ikke det - koser vi oss i årestua.

Søndag
Også i dag starter vi med stalltjeneste og frokost m/smøring av nisepakke. Deretter rir vi inn til Vessingsjøen/Nesjødammen og spiser nisten vår der til nykokt kaffe/sjokoladedrikk. På vei opp og ned vil det være muligheter for en del fartsetapper for den som måtte ønske det. Utsjekking/hjemreise. Muligheter for å forlenge oppholdet til mandag om dere skulle ønske det.

Pris for opphold med bespisning og ridning fra fredag til søndag kr. 2200,-.  Vi tar forbehold om min. 10 påmeldte. OBS! Vårtilbud kr.2100,- ved bestilling før 7/5-2011
 "Supporere" som ikke vil ri, kan bo og spise for kr.950,-

Ta med sovepose/evt. sengetrekk (kan også leies hos oss), gode, varme klær og regntøy.

Ta kontakt med Siri på 90104600 (eller 73814600) for nærmere info og bestilling - eller send oss en mail på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen !

Se tysbasten blomstre på bar kvist mellom snøfonnene!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
Kontakt oss!


1000 gjenstående tegn

CAPTCHA ImageReload Image


Tips en venn om oss!





6 + 1 =

Værmelding
Stugudal
Norge
08.02.2012 - 18:02 - 00:02
Onsdag Delvis skyet fra sør
2.5 m/s
0 mm
-5°C
Delvis skyet, 2.5 m/s, Sør, Svak vind. 0 mm. 1038.6 hPa
onsdag og torsdag
Sør-Trøndelag: Sørøstlig bris, frisk bris 10 m/s utsatte steder. Stort sett pent vær. Fra i natt sørøstlig liten kuling 12 utsatte steder, torsdag kveld sørvestlig stiv eller sterk kuling 20 på kysten. Tilskyende. Fra torsdag ettermiddag litt snø, på kysten sludd senere regn. Lite eller ingen nedbør i indre sørlige strøk. Fjellet i Sør-Norge unntatt Langfjella: Skiftende bris. Delvis skyet oppholdsvær. Torsdag sørlig bris, liten kuling 12 m/s utsatte steder, om kvelden dreiende sørvestlig. Skyet. Litt snø av og til.
Onsdag08.02.2012
18:00
00:00
Delvis skyet-5°C
0mm
fra sør
2.5m/s
Torsdag09.02.2012
Fredag10.02.2012
Lørdag11.02.2012
Søndag12.02.2012
Mandag13.02.2012
Tirsdag14.02.2012
Weather forecast from yr.no